Vážení rodiče,

předkládáme Vám seznam pomůcek potřebných ve 2. ročníku.

 1. Školní taška a penál

 • tužky (měkká, střední, tvrdá), guma, ořezávátko, pastelky, 2 pera, trojúhelník s ryskou, pravítko.

 1. Cvičební úbor

 • tepláková souprava, kraťasy, tričko, obuv do haly (s bílou podrážkou), obuv na ven, švihadlo ve vhodné délce. Vše v plátěné tašce označené jménem.

 1. Pomůcky na výtvarnou výchovu

 • vodové barvy, nádobku na vodu, voskovky, nůžky, barevné papíry, modelínu, igelit na ochranu lavice, lepidlo Hekules (130 g), lepidlo Kores v tyčince, pastely (suché křídy), štětce ploché i kulaté (slabé, střední, silné), fixy a blok A4 na kreslení ve volných chvílích. Doporučujeme vše uložit do většího kufříku (orientační rozměr cca 20 x 30 cm)

 1. Sešity

 • letos budeme sešity objednávat hromadně pro celou školu. Tudíž nemusíte nic řešit. Na začátku školního roku vybereme 300 kč na žáka, ze kterých budou potřebné sešity zakoupeny. Vhodné je koupit pouze úkolníček, do kterého si budou děti zapisovat úkoly. Dále budou potřeba obaly A4 na pracovní sešity (asi 3-4 ks) a obal na žákovskou knížku.

Obaly na učebnice upřesníme na začátku školního roku.

  1. Bačkory na přezutí

  1. Ručník s poutkem

  1. Lahvička na pití

  1. Toaletní papír – 4 ks, papírové kapesníky (1 krabička + 1 balení po 10 balíčcích)

Další případné pomůcky či potřeby dořešíme v průběhu roku.

Vše je dobré podepsat, aby nedocházelo k záměně.

Pomůcky pro žáky 2. ročníku